Atskats uz Baltijas supervizoru kvalitātes dienu 17.augustā

02.09.2018.

Šā gada 17.augustā – biedrība “Latvijas supervizoru apvienība” rīkoja Baltijas supervīzijas kvalitātes dienu 2018, kurā bija iespēja satikties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Austrijas un Holandes supervizoriem. Pasākuma ietvaros bija iespējams apmeklēt visdažādākās aktivitātes. Ar interesi klausījāmies lekciju, piedalījāmies moderētajās diskusijās un darbojāmies kolēģu meistarklasēs.

Ar prieku veidojam nelielu atskatu pasākuma norisēs, lai dalītos ar kopīgajām atziņām gan par galveno dienas tēmu – kvalitāti supervīzijā, gan arī ar atziņām par kopīgi pavadīto laiku.

Lūk dažas atziņas no Volfganga Knopfa (Wolfgang Knopf), Austrijas supervizoru asociācijas biroja vadītāja un ANSE eks-prezidenta, 
ievadlekcijas “Supervīzijas kvalitātes aspekti Eiropā”, piemēram:

(1)  paša supervizora iekšējā kvalitāte ir saistīta ar spēju atpazīt struktūru daudzveidību un atšķirīgo dinamiku  dažādās sistēmās.

(2)  kvalitāte supervīzijā paredz abpusēju – gan supervizora, gan supervizējamā ļaušanos nenoteiktībai, jeb precizējot – nebaidīties nonākt nezināšanas pozīcijā,

(3)  nesteigties “noteikt diagnozi”, bet uzticēties pirmajam iespaidam.

(4)  refleksija ir neatņemama supervīzijas kvalitāte, bet mēdz būt supervīzijas, kurās refleksija dabīgi izpaliek.

Paldies diskusiju vadītājiem Kristapam Circenim, Aivitai Rozei, Kārlim Višam, Aritai Featherstonei un Natālijai Dieviņai.

Daudzas jaunas atziņas par kvalitāti supervīzijā, kā arī vērtīga profesionālā pieredze, metodes, tika iegūta meistarklasēs pie Simonas Orinskas (LV), Baibas Purvlīces (LV), Žilvinis Gailius (LT) un Annes Randvali (EST).

Kvalitātes dienas noslēgumā paneļdiskusijā, mūsu kolēģi apkopoja dienas laikā gūtās atziņas pieredzi, kā arī salīdzināja to ar supervīzijas kvalitāti dažādās Eiropas valstīs.

Bet tuvojoties izskaņai, par neaizmirstamu piedzīvojumu kļuva kopīgais panorāmas un saulrieta vērošanas izbrauciens ar kuģīti pa Daugavu.

Apkopojot pasākuma rezultātus, varam vienkārši dalīties ar vārdiem - par ko pasākuma apmeklētāji teica paldies? Paldies par jauko uzņemšanu, par iespēju satikties ar jau zināmiem kolēģiem un iepazīties ar citiem, par rūpēm un pārdomāto dienas plānojumu, par labvēlību un atsaucību, par iespēju dalīties un gūt jaunas zināšanas, pieredzi un atziņas, par dažādību, par intensīvo un piepildīto laiku, par garšīgo ēdienu, par skaisto un vasarīgi silto dienu, kas tik ļoti priecēja vakara izbraucienā pa Daugavu... 

Mēs,  Latvijas supervizoru apvienības valde, sakām paldies visiem pasākuma dalībniekiem un ceram, ka Baltijas supervīzijas kvalitātes diena kļūs par tradīciju, kuru turpinās kolēģi Baltijā un kuru gaidīsim, kurai gatavosimies un gūstam prieku no atkalsatikšanās!

 

Uz tikšanos,

biedrības “Latvijas supervizoru apvienība” valde

Ilze, Kristaps, Arita, Ieva un Līga.